لینک دانلود فایل(مبانی نظری هوش هیجانی و خود آگاهی)

مبانی نظری هوش هیجانی و خود آگاهی,مبانی نظری خود آگاهی,مبانی نظری,هوش هیجانی,خود آگاهیمبانی نظری هوش هیجانی و خود آگاهی|31018587|psv40094098|
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان مبانی نظری هوش هیجانی و خود آگاهی آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مبانی نظری هوش هیجانی و خود آگاهی
دارای 44 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

هوش هیجانی و خود آگاهی

تاريخچة هوش هيجاني :
اصطلاح هوش هيجاني در سال (1995) توسط دانيل گلمن 1 مطرح شد و بحث هاي بسياري را بر انگيخت هوش هيجاني 2 با توانايي درك خود و ديگران يعني شناخت هرچه بيشتر احساسات ،‌عواطف خويش و ارتباط و سازگاري فرد با مردم و محيط كه پيوند دارد .
پژوهشگران با ارزيابي مفاهيمي چون مهارتهاي اجتماعي . توانايي هاي بين فردي ، رشد رواني و وقوف فرد بر هيجانهاي خويش و توان كنترل آن هيجان ها توصيف و تبين هوش هيجاني غير شناختي پرداخته اند .
بار – آن هوش هيجان ( هوش غير شناختي ، را عامل مهمي در شكوفايي توانايي هاي افراد براي كسب موفقيت در زندگي تلقي مي كند آن را با سلامت عاطفي و در مجموع با سلامت رواني مرتبط مي داند
باز آن را براي اولين بار در سال 1980 هوش بهر هيجاني را مطرح كرد و در همان سالبه تدوين پرسشنامه هوش هيجاني پرداخت به اعتقاد بار آن هوش شناختي تنها شاخص عمده براي پيش بيني موفقيت افراد نسيت ، زيرا بيشاري از افراد با هوش شناختي بالايي دارند ولي آن طور كه بايد در زندگي موفق نيستند .
با وجود اين سنجش بهر اجتماعي 1 به نحوي روز افزون در تعيين و تشخيص حدود و توانايي هاي ذهني و رفتاري افراد اعم از هنجار و ناهنجار مورد استفاده قرر مي‌گيرد. بديهي است با توجه به اشارة مختصري كه به كاستي هاي اين مقياس شده توقع پافشاري بر نتايج مرتمت مرتب بر آن از احتياط علمي به دور است .شايان به ذكر است كه با همة تلاشهايي كه از سال 1995 تا كنون براي تبيين و تعريف هوش به عمل آمده ، بعد عاطفي يا هيجاني آن بدان گونه كه بايد مورد توجه قرار نگرفته است .
از اين تاريخ به بعد گزارش كساني كه از دير باز در انديشة تدوين ابزاري براي سنجش اين حيطه ذهني غير شناختي بودند و مي خواستند آن را با معيار مناسب ديگري محك بزنند و جلوه هاي آن را با عدد و رقم مجسم كنند منتشر شد و در اختيار انديشمندان . روان شناسان قرار گرفت .
اين كه تلاش جديد تا چه اندازه روشنگر بخش ديگري از واقعيت هاي پيچيده ذهن آدمي است موضوعي است كه آينده به آن پاسخ خواهد گرفت .

تعريف و پيشينه هوش هيجاني :
تعريف هوش هيجاني نيز مانند هوش غير شناختي دشوار است اين اصطلاح از زمان انتشار كتاب معروف گلمن (1995) به گونه اي گسترده به صورت بخشي از زبان روزمره درآمد و بحثهاي بسياري را بر انگيخت گلمن مصاحبه اي با جان اينل (1996) هوش هيجاني را چنين توصيف مي كند : « هوش هيجاني نوع ديگري از هوش است اين هوش مشتمل بر شناخت احساسات خويشتن و استفاه از آن براي اتخاذ تصميم هاي مناسب در زندگي است توانايي اداره مطلوب خلق و خوي با وضعرواني ، كنترل و تكانش ها است عاملي كه به هنگام شكست ناشي از دست نيافتن به هدف در شخص ايجاد انگيزه و اميد مي كند . هم حسي يعني آگاهي از احساسات افراد پيرامون شماست مهارت اجتماعي يعني خوب كنار آمدن با مردم و كنترل هيجانهاي خويش در رابطه با ديگري و توانايي تشويق و هداست آنان است »
گلمن در همين مصاحبه ضمن مهم شمردن هوش شناختي و هيجاني مي گويد هوش بهر ( ) در بهترن حالت خود تنها عامل 20 درصد از موفقيت هاي زندگي است ، 80 درصد موفقيت ها به عوامل ديگر وابسته است و سرنوشت افراد در بسياري از موارد در گروه مهارت هايي است كه هوش هيجاني را تشكيل مي دهد .


مطالب دیگر:
📒پاورپوینت آماده تجارت الكترونيكي در اینترنت📒پاورپوینت آماده بررسی تجارت الكترونيك – مناسب برای تحقیق کلاسی📒پاورپوینت آماده تجربه مدیریتی – مناسب برای تحقیق درسی📒بررسی تجزیه مقادیر کم در علوم و فناوری و تجزیه و تعیین مقادیر کم مواد سمی در نمونه های زیست محیطی📒پاورپوینت آماده جزوه تجزيه و تحليل و طراحي سيستم ويژه دانشجويان رشته مديريت📒پاورپوینت آماده بررسی جامع تحلیل شی گرا و اجزای مدل تحلیل شی گرا و فرایند تحلیل شیءگرا📒پاورپوینت آماده بررسی نظام روابط کار در سازمان و عوامل مؤثر در زمینه تحول روابط کار📒پاورپوینت آماده بررسی جامع انواع پردازنده ها و نقش پردازنده ها در کامپیوتر📒پاورپوینت آماده پروژه آماده درس گرافيک کامپيوتري بررسي و مطالعه کاربرد هاي پردازش تصوير و پ📒پاورپوینت آماده بررسی و تحلیل سازه های معماری سبک و شیوه آذری و آثار این سبک📒پاورپوینت شیوه های صحیح الگو برداری از هندسه طبیعت در معماری📒پاورپوینت آماده پروژه تحليل سايت ميدان بار📒پاورپوینت آماده بررسی و معرفی اجمالی شهرستان خواف📒پاورپوینت آماده تجزیه و تحلیل عضلانی حرکات دست و پا در شنای پروانه📒پاورپوینت آماده بررسی جامع معماري اسلامي – سبک پارسی و آذری – بررسی شهرسازی و عناصر شهری در معمار📒پاورپوینت آماده تحليل و طراحي و پياده سازي سيستم رزرواسيون هتل پرديس📒پاورپوینت آماده بررسی فرآيند شناسايي جنبه هاي زيست محيطي📒پاورپوینت آماده بررسی جامع پنل های سه بعدی تري دي پانل📒پاورپوینت آماده انواع عیوب در جوش و روش های عیب یابی جوش📒پاورپوینت آماده شناسايي و بررسي اثرات دارويي علف چاي Hypericum perforatum📒پاورپوینت آماده بررسی انواع سبک ها و شیوه های فرزند پروری📒پاورپوینت آماده تصاویر مختلفی از عملیات اجرایی مناسب در بخش نازک کاری وتاسیسات برقی – مکانیکی📒پاورپوینت آماده بررسی جامع فرآیند ها و اصول و اجزای تصفیه آب و فاضلاب📒پاورپوینت آماده بررسی تصمیم گیری و تعیین خط مشی دولتی📒پاورپوینت آماده بررسی مراحل تصفیه فاضلاب بیمارستان به روش لجن فعال